Kim Mehmeti për Lajm Tv: Kemi rënë në duart e njerëzve që nuk kanë frikë as nga Zoti as nga populli

Të rrallë janë intelektualët shqiptarë që mund të japin diagnozën e saktë për zhvillimet në Maqedoni, sikurse shkrimtari dhe publicisti Kim Mehmeti. Për këtë arsye, Lajm.tv, si projekt i ri i kompanisë mediatike “Lajm”, ka vendosur që intervistën e parë ta zhvillojë me Mehmetin, për të biseduar dhe analizuar nga këndvshëtrimi i tij origjinal zhvillimet aktuale në skenën politike në Maqedoni. Si i komenton Mehmeti zgjedhjet që po afrohen të 11 dhjetorit? Si i komenton zhvillimet në kampin opozitar shqiptar? Cilat janë relacionet e tij me Lëvizjen Besa dhe a është lider shpirtëror i këtij subjekti, siç shkruajnë mediumet? A mundet të manipulohen zgjedhjet e ardhshme nga pushteti dhe a mund të blehet vota e shqiptarëve? Këto ishin vetëm disa nga pyetjet të cilat ia parashtruam Mehmetit, në këtë intervistë ekskluzive.

Intervistën e plotë, mund ta përcillni në videon në vijim:

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme