Kjo është bateria e iPhone 8

iPhone 8 do të ketë baterinë me jetëgjatësinë më të madhe se çdo pajisje tjetër e Apple, thuhet sipas raporteve të fundit.

Apple thuhet se po punon në një çip të vetë të baterisë për herë të parë dhe për këtë ka hapur disa qendra sekrete në Kaliforni dhe Munih.

Këto spekulime vijnë disa orë pasi një video e re sugjeroi se iPhone 8 do të jetë celulari i parë i Apple që do të largojë butonin kryesor.

Teknologjia e re do të mundësojë që iPhone të ketë dukshëm më shumë jetëgjatësi të baterisë sesa celularët e mëparshëm.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme