Kjo është sëpata me të cilën kosovari kreu sulmin në Dyseldorf (Foto)

Të enjten, Fatmir H., me origjinö nga Kosova, me një sëpatë ka qëlluar në drejtim të pasagjerëve që ndodheshin në stacionin e trenit në Düssledorf.

Gazeta Blic ka siguruar fotografi të sëpatës me të cilën i sëmuri psiqik Fatmir H. kreu sulmin dhe la të plagosur nëntë persona.

Ende nuk janë bërë të qarta motivet e sulmuesit, ndërsa Gjermania mbetet në një gjendje të lartë gatishmërie, pas një serie sulmesh terroriste gjatë 12 muajve të fundit.

Policia sot ka njoftuar që i sëmuri Fatmir H. ishte me diagnozën e Skizofrenisë, kishte statusin e azilkërkuesit dhe lejeqëndrim për shkaqe humanitare.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme