Kjo është vetura më e shpejtë në botë me katër ndenjëse (Video)

Bentley Continental Supersports, që është lansuar zyrtarisht gjatë javës së kaluar, është vetura më e shpejtë e kësaj kompanie – dhe vetura më e shpejtë në botë me katër ndenjëse.

 

Bentley ka lansuar një video të Continental Supersport për të shfaqur fuqinë e supermodelit.

Bentley Continental Supersports ka 700 kuajfuqi, e që shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për vetëm 3.2 sekonda.

Continental Supersports ka motorin e kësaj kompanie W12, i cili bën që vetura shpejtësinë maksimale ta ketë 340 kilometra në orë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme