“Koha e dominimeve në Ballkan ka përfunduar”

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka thënë se koha e dominimeve në Ballkan ka përfunduar.

Ai në një intervistë për “BILD Zeitung” ka thënë se Kosova asnjëherë nuk do të lejoj realizimin e skenarëve të Serbisë, të cilët në të gjitha mënyrat po kërkojnë destabilizonim e vendit.

“Treni ilegal propagandues është vetëm një pretekst i Serbisë për të destabilizuar situatën politike dhe të sigurisë në Kosovë. Këto dhe provokimet e radhës të Serbisë janë pjesë e një skenari të vjetër të Serbisë për të ndarë një pjesë të Kosovës”, ka shtuar ai.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme