Komandant Çakalla i shkruan Fadil Zendelit: Kishe pas të drejtë për Vesel Memedin

 Avdil Jakupi – Komandant Çakalla, ish komandant i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare i ka dërguar një porosi kryetarit të RDK-së Fadil Zendelit. Në porosinë e dërguar të cilën Komandant Çakalla edhe e ka postuar në profilin e tij në facebook shkruan:

“Jom çakalla, kur ishin zgjedhjet e votuam aelencen e kur ty thoje jan te kapur te bdi ne mendonim ndrishe..!
na fal prof Fadil zeneli se na mashtruan Tash e quajn Ali Ahmetn Bab.
Ju paski pas drejte i nderuar fadil kur thoshit vesel memedi o i kapur i BDI s…”, përfundon mesazhi i Avdil Jakupit i cili gjendet në burg.
Përndryshe para disa ditësh pas deklaratave Vesel Memedit në emisionit Click Plus, Komandant Çakalla në facebook shkruajti: O Vesel Memedi kujdese mos flit per familjet e Deshmorve-dhe Ish Ushtaret keq per te arsietu peruljen tone para Ali Ahmetit se te mallkon Zoti. Kujdes me ne Vesel!