Konfirmohet edhe zyrtarisht, Arbana Xharra jashtë listës për deputete

Në mesin e listës së koalicionit PDK – AAK – Nisma dhe partitë e tjera, siç kishte raportuar më parë portali Sakte.net, nuk do gjendet emri i anëtarës së re të PDK’së, Arbana Xharra.
Jo zyrtarisht, portali Sakte.net nga burime të sigurta brenda PDK’së pati raportuar se partia e Kadri Veselit është penduar dhe e ka larguar nga kandidimi shkaku i qasjes së saj ndaj fesë islame.

Pendohet PDK, e largon Arbana Xharrën nga lista për deputete shkaku i votave të muslimanëve

Më poshtë e gjeni listën e plotë të këtij koalicioni parazgjedhor./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme