Kosnett kundër emërimit të Sylejman Selimit për ambasador në Shqipëri

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka dalur kundër emërimit të Sylejman Selimit si ambasador në Shqipëri.

Përmes një postimi në Twitter ai ka thënë se është plotësisht kundër këtij vendimi, dhe do të presë një vendim tjetër të institucioneve të Kosovoës, shkruan lajmi.net.

Ky është postimi i tij:

Çfarë mesazhi dërgon Kosova për botën kur e nominon një të dënuar për krime lufte për ambasador? A tregon kjo respekt për sundimin e ligjit? Ne sigurisht dalim kundër një vendimi të tillë, mbetet të shohim.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme