Kosnett ua uron Ramazanin besimtarëve myslimanë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, ka uruar besimtarët myslimanë për Muajin e Shenjtë të Ramazanit.

“Urimet më të mira për të gjithë agjëruesit e Ramazanit në Kosovë”, shkroi Kosnett në një postim në Twitter.

Në urimin e tij ai postoi edhe një mesazh të sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në të cilin thuhet:

“Me fillimin e këtij muaji të shenjtë, shpresojmë të ketë përtëritje shpirtërore, mirësi, dashamirësi dhe harmoni në të gjithë botën”.

Muaji i Ramazanit nisi të hënën dhe do të zgjasë 30 ditë.

Gjatë kësaj periudhe, besimtarët myslimanë përmbahen nga ngrënia dhe pirja që nga lindja e Diellit deri në perëndim, në shenjë sakrifice dhe përkushtimi ndaj Zotit.

Ambassador Philip S. Kosnett@USAmbKosovo

Best wishes to all those observing the holy month of Ramadan in #Kosovo. Looking forward to celebrating alongside #Kosovo Muslims later in the month.Secretary Pompeo@SecPompeoOn behalf of @StateDept, I extend best wishes to Muslim communities at home and abroad for a blessed Ramadan. As this holy month begins, we hope for spiritual rejuvenation, compassion, kindness, and harmony around the world. #RamadanKareem https://go.usa.gov/xmncT 812:08 PM – May 6, 2019Twitter Ads info and privacySee Ambassador Philip S. Kosnett’s other Tweets

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme