Kosova larg përmbushjes së kërkesave të të rinjve

Për 10 vite shtet Kosova nuk arriti t’i përmbushë pritjet e të rinjve.

Shumë prej tyre të anketuar nga Radio Evropa e Lirë, thonë se nuk është shënuar progres në shumë fusha, të cilat ata i konsiderojnë si të domosdoshme për një perspektivë më të mirë.

Cilësia e dobët në arsim dhe pamundësia për të lëvizur pa viza drejt vendeve të Bashkimit Evropian, janë dy nga çështjet e papërmbushura përgjatë kësaj dekade shtet.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme