“Kosova po e thellon bashkëpunimin me NATO-n”

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Isa Mustafa, priti zëvendësndihmëssekretarin e Përgjithshëm të NATO-s për Operacione, John Manza, njofton kumtesa qeveritare, transmeton Koha.net.

Mustafa dhe Manza kanë biseduar për procesin e thellimit të bashkëpunimit ndërmjet NATO-s dhe Kosovës, si dhe për zhvillimet tjera aktuale politike dhe të sigurisë në Kosovë.

Në këtë kontekst, Mustafa theksoi rolin e rëndësishëm si dhe besimin që gëzon KFOR-i në Kosovë.

© KOHA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme