Kronika e Zezë

Tetë të vdekur dhe 334 raste me COVID-19 sot në Kosovë

Tetë persona kanë vdekur dhe 334 raste të reja janë konfirmuar në 24 orët e fundit me COVID-19 në Kosovë. Sipas njoftimit nga IKSHPK-ja janë testuar gjithsej 1.621 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Numri total i rasteve pozitive është 20.989 raste nga 98.769 persona të dyshimtë në

Pamje nga përleshja e policisë dhe disa personave në Fushë Kosovë

Një incident me armë zjarri ka ndodhur në Fushë Kosovë mes policisë dhe disa personave, shkruan Gazeta Metro. Në këtë rast janë përfshirë disa zyrtarë të policisë dhe pronarët e një lokali, ku këta të fundit kanë përdorur shufra metalike për të sulmuar policët duke iu shkaktuar lëndime trupore   Pas këtij sulmi, policët janë

Një i plagosur e pesë të tjerë me lëndime trupore, detajet e fundit nga përleshja në Fushë Kosovë

Sot rreth orës 14:00, në rrugën e Pejës në Fushë Kosovë, ka ndodhur një sulm ndaj zyrtarëve policorë. Si pasojë e kësaj përleshje, nga policia e Kosovës i kanë thënë lajmi.net, se është plagosur një person, ndërsa pesë persona të tjerë kanë pësuar lëndime prej tyre edhe dy zyrtarë policorë. “Hetuesit kanë shoqëruar në stacion

Incident mes policisë dhe qytetarëve në Fushë Kosovë, ka të plagosur

Një incident me armë zjarri ka ndodhur sot në Fushë Kosovë.   Burimet e lajmi.net kanë treguar se një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka plagosur një person në Fushë Kosovë, shkruan lajmi.net. Gjithashtu bëhet e ditur se të lënduar kanë mbetur dy pjesëtarë të policisë së Kosovës. Rasti ka ndodhur në vendin e njohur

Vdesin dy persona në një aksident trafiku në rrugën Kllokot-Viti

Dy persona kanë vdekur ndërsa një ka marr lëndime të rënda pas një aksidenti të ndodhur në rrugën Kllokot-Viti. Rastin për KOHËN e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë, Ismet Hashani, i ka thënë se aksidenti ka ndodhur të shtunën rreth orës 00:10, ku vetura me tre persona ka humbur kontrollin dhe është përplasur jashtë rrugës.

Operacioni i djeshëm i policisë dhe IPK-së, shkon në 24 numri i të arrestuarve

Edhe dy persona janë arrestuar në aksionin që nisi dje në rajone të ndryshme të Kosovës kundër veprimtarive kriminale, e që ishte vazhdimësi e operacionit të realizuar në Karaçevë.   Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga Prokuroria Themelore e Gjilanit, teksa numri i të arrestuarve ka arritur në

Detaje nga vrasja e kosovarit në Novi Pazar

Agjencia “Selo Tours” ka konfirmuar vdekjen e pronarit Selatin Janjeva. Në njoftimin e lëshuar nga Agjencia theksohet se Janjeva u vra në shtëpinë e tij që gjendet në Novi Pazar. “Të dashur farefis,dashamirës dhe udhëtarë me pikëllim të thellë ju informojmë që mbrëmë kompanisë sonë ju shua edhe një dritë. Mbrëmë në shtëpinë e tij

Zhduket një vajzë në Shtime, babai e raporton rastin në Polici

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje është zhdukur një person në Shtime. Rastin e ka raportuar babai i viktimës i cili ka thënë se vajza e tij është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më. “Ankuesi mashkull  kosovar, ka informuar se e bija e tij, viktima femër kosovare, është larguar nga shtëpia dhe

Heronjtë e vërtetë të Bejrutit: Ekipi i zjarrfikësve kishin mbërritur në depo pak momente para shpërthimit, të gjithë humbën jetën

Në rrjetet sociale janë shfaqur fotografi që tregojnë momentet e fundit të zjarrfikësve, që tentojnë të parandalojnë përhapjen e mëtejme të zjarrit në depon e 12-të në portin e Bejrutit, vetëm pak momente para shpërthimit të kimikaleve. Fotografitë, autenticitetin e të cilave e ka konfirmuar Daily Mail, shfaqin zjarrfikësit para dyerve masive të metalit të

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Gjilan, vdes një 82-vjeçare

Një 82-vjeçare ka vdekur të enjten si pasojë e një vetaksidenti që ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Gjilan. Policia e Kosovës ka konfirmuar për KOHËN se vetura në të cilën gjendeshin katër persona, ka dalë nga rruga duke rënë në një përrua skaj rruge. 82-vjeçarja si pasojë e lëndimeve të marra ka vdekur pasi është dërguar