Kryebashkiaku i Durrësit flet për akuzat e kosovarëve

Kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako është detyruar më në fund t’i përgjigjet akuzave nga qytetarët kosovarë në media se bashkia dhe policia e këtij qyteti po i keqtrajton me qëllim pushuesit nga Kosova që vijnë në plazh.

Por Dako tha: “U kërkoj mirëkuptim, pushuesve nga Kosova” dhe u justifikua me fjalët se bashkia, për të rritur cilësinë e shërbimit, është duke bërë investime në rrugët e qytetit dhe autobusët nuk do të lejohen më të kalojnë në rrugën “Pavarësia”, pasi ajo është kthyer në pedonale.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme