Kryeministrja britanike refuzon të mbulohet në Arabi

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka mbërritur në Arabinë Saudite. Ajo në këtë takim ka refuzuar të vendosë shaminë e cila është një nga kodet e veshjes në këtë vend. Ajo është pritur nga liderët e Arabisë në aeroport.


Kryeministrja ateroi në aeroportin e Riadit për t’u takuar me Princin e Kurorës dhe zyrtarë të tjerë duke mos veshur shami në kokë, pasi që më herët kishte thënë se do të bëhej model i grave të shkelura në Arabi Saudite.

Ajo ndoqi hapat e figurave të tjera politike, përfshirë Hillary Clintonin dhe Michelle Obama, të cilat kishin refuzuar që t’i bindeshin kodit të veshjes së grave.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme