Kur snajperisti britanik qëlloi serbin midis Prishtine (Video)

Ushtarët britanik të NATO-s e kishin evakuuar dhe bllokuar vendin ku kishte ndodhur tentim-vrasja, dhe personi ishte marrë nga një autoambulancë dhe ishte dërguar me urgjencë në spital. Ngjarja ka ndodhur ne qershor te vitit 1999.

Incidenti ka ndodhur pasi mijëra serbë nga Ferizaj ikën drejt Prishtinës dhe jashtë Kosovës, në prag të largimit të forcave serbe nga Kosova.Lajmi vijon më poshtë ↓

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme