Kurteshi kërkon qeveri të re

Isha avokati i popullit tash antari i lëvizjes VETVENDOSJE Sami Kurteshi ka thënë se duhet të shkakohet kjo qeveri dhe të vije një qevei e re e cila zgjidhë problemin jo vetem me demarkacionin me Malin e Zi por edhe problemet e tjera që sot e kanë kapluar Kosoven.

Postimi i plote:

Ra demarkacioni!
Ra Komisioni Qeveritar per demarkacionin me Malin e Zi
per cenim te integritetit territorial dhe sovranitetit shteteror!
Ra Qeveria Mustafa per cenim te integritetit territorial dhe sovranitetit shteteror!
Ra i ashtuquajturi president per cenim te integritetit territorial dhe sovranitetit shteteror!
Paraqitjet, deshmite dhe argumentet e profesionisteve ne aspektin profesional, juridik e politik, jane te qarta, bindese, shkencore dhe te pakundershtueshme.
LVV i mbetet vetem mbrojtja e qendrimit te deritashem politik se Komisioni i Qeverise i Murat Mehes eshte i pdijshem, eshte krejt injorant ne aspektin profesional, jurdik, dhe politik eshte i padenje, dhe rrjedhimisht duhet te shkarkohet.
Kjo marreveshje duhet te zhvleresohet, per shkak te shkeljeve te renda procedurale, profesionale, juridike.
Ne pergjegjesi penale e politike duhet te merret nenshkruesi i marreveshjes me Malin e Zi, Hashim Thaci dhe Skender Hyseni, te shkarkohet kjo qeveri qe ngul kembe per mbrojtjen e kesaj marreveshje, sepse kane cenuar integritetin territorial dhe sovranitetin e Republikes se Kosoves.
Kosova duhet te beje marreveshje te re per kufirin me Malin e Zi ne perberje te re te Komisionit te ri profesional dhe me nje qeveri te re ne Kosove.
Nuk ka kthim prapa.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme