Kush ishin politikanët e PDK’së që vendosën për Hotel Grandin në Selanik? (Video)

Remzi Ejupi, ka folur për pezullimin e shitjes së hotelit “Grand” vite më parë.

 

Ejupi e ka quajtur këtë hotel, simbol të korrupsionit në qendër të Prishtinës tash e 16 vite, i cili sipas tij, është kthyer në një mjet mashtrimi nga politika e vendit.

Ai ka thënë se shitja e Grandit ka qenë plotësisht vendim i pushtetit në vitin 2006, dhe që nga atëherë nuk janë kthyer 8 milionë euro të cilat janë marrë për blerjen e këtij hoteli.

Biznesmeni ka treguar se shitja e Grandit është vendosur në Selanik, ku kanë marrë pjesë ish-ministri për Ekonomi dhe Financa, Ahmet Shala dhe deputeti Besim Beqaj, të cilët sipas Ejupit, kishin për qëllim që Grandin të mos i shitej atij apo Behgjet Pacollit.

Ejupi në “Komiteti” ka treguar se ka mbetur i mashtruar nga politika e atëhershme sepse nuk iu kanë kthyer as mjetet financiare e as nuk i është shitur Grandi. /Express/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme