Kuvendi sot diskuton për licencën e kompanisë së gjeneralit Clark

  • Sakte.net / e Enjte 29 Shtator 2016 / 09:58

 

Në seancën e sotme do të diskutohet edhe për kërkesën për licencë të kompanisë ‘Envidity Energy Kosova LLC’, kompani kjo e gjeneralit Wesley Clark.

Kryesia e Kuvendit vendosi të hënën që kërkesa e kompanisë kanadeze ‘Envidity…’ për hulumtimin e qymyrit në një të tretën e hapësirës së Kosovës të shqyrtohet nga deputetët.

Kërkesa është përcjellë me debat të gjerë politik dhe në shoqërinë civile tash e dy javë. /Telegrafi/