Ky është personi që përgjaku Zaevin, ja emri i tij (Foto)

Goran Angeloff dyshohet se është një nga huliganët që dje ka sulmuar deputetin shqiptar Ziadin Sela dhe kreun e opozitës maqedonase Zoran Zaev.

Një fotografi e tij u publikua dje në rrjetet sociale, ku shihej fytyra e Angeloff, shkruan Periskopi.

Përkundër faktit se policia maqedonase ende nuk ka konfirmuar asgjë lidhur me këto dyshime, maqedonasë të shumtë pothuajse janë të sigurt se Angeloff ka ushtruar dhunën brutale ndaj dy politikanëve të Maqedonisë.

Në Maqedoni dje shpërtheu dhuna në Kuvend, pasi që Kuvendi zgjodhi për kryetar kuvendi u zgjodh shqiptari, Talat Xhaferi.

Thuhet se huliganët që vandalizuan Kuvendin janë të porositur nga Nikola Gruevski, i cili po humbet pushtetin në Maqedoni. /Periskopi/

Më poshtë ju sjellim më shumë fotografi të Angeloff.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme