Le Pen e dyta më e votuara për president të Francës

Kandidati konservator për president të Francës, Francois Fillon mund të fitojë 28 për qind të votave në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale më 28 prill, sipas një sondazhi të publikuar sot në Paris.

Siç raporton Reuters, sipas anketës, kandidatja ultranacionaliste e krahut të djathtë, Marine Le Pen mund të rrëmbejë vendin e dytë dhe të kualifikohen për raundin e dytë zgjedhor, duke fituar nga 22 deri 24 për qind të votave.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme