Legjislatura e re pritet të jetë më dinamike

Disa deputetë u ndëshkuan për shkak të mos efikasitetit në punë.-Deputetët e rinjë kanë përvojë në jetën publike.-Qeveria e re nuk duhet të varet nga Lista Serbe

Pjesëtarët e shoqërisë civile dhe monitoruesit e punës së Kuvendit presin që legjislatura e re të jetë me dinamike në kryerjen e obligimeve se ajo e kaluara. Sipas tyre, zgjedhja e deputetëve të rinjë nga jeta publike do të sjellë më shumë cilësi në vendimet që do të merren në Kuvend. Por, u bëjnë thirrje deputetëve që të jenë më unik në vendimet që do të marrin për të mirën e vendit dhe mos të varen nga vullneti i deputetëve të Listës Serbe./21Media

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme