Lirohen familjarët e vrasësit të ambasadorit rus në Turqi

Në mëngjesin e sotëm, u lanë të lirë në krahinën turke Aydin prindërit, motra, dy xhaxhallarët dhe halla e 22-vjeçarit Mevlut Mert Altintas, njoftoi agjencia e lajmeve Anatolia.

Ata janë arrestuar pas vrasjes që kreu Altintas, ndërsa veç familjarëve, janë arrestuar edhe 7 persona të tjerë, si të dyshuar për mundësi bashkëpunimi me policin 22-vjeçar.