Lladrovci e quan ‘lajm befasues’ arrestimin e ish-drejtorit që i avulloi 2.1 mln euro

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci , në një postim në rrjetin social “Facebook”, ka reaguar pas raportimit se pronari i kompanisë që iu transferuan 2.1 milion eurot të vjedhura nga thesari i shtetit, është anëtari i PDK-së dhe ishte drejtor në Komunën e Drenasit , raporton Syri Kosova.

“Lajm befasues se është paraburgosur ish drejtori i liruar nga departamenti i Buxhetit dhe Financave, për gati 9 muaj në komunën e Drenasit . Puna e tij në komunën tonë, gjatë vitit 2018, ka qenë e lidhur me përvojën e tij në Ministrinë e Financave , ndërsa ndërpreja e marrëdhënies së punës në Komunë , ka qenë për shkaqe personale “, ka shkruar Lladrovci

Më poshtë keni postimin e plotë:

 

© SYRI.net