Loja Pokemon Go ia merr jetën një 18 vjeçari, tjetri lëndohet rëndë

Një i ri është qëlluar për vdekje pasi hyri papritur në një shtëpi duke luajtur “Pokemon Go”.
18 vjeçari Jerson Lopez de Leon, nga Guatemala, ka qënë duke luajtur lojën me shokun e tij Daniel Moises Picen kur ata vendosën që të hynin në një shtëpi në Chiquimula për të kapur një nga kafshët virtuale.

Raportet lokale thonë se Leon u qëllua më pas për vdekje, ndërsa Picen u plagos rëndë.

Policia tha po kërkon për banorët dhe autorët e krimit që mendohet të jetë arratisur me një fugon bujqësor.
Nga ana tjetër theksojmë se “Pokemon GO” ka shkaktuar skuqje të lëkurës dhe probleme të ngjashme në të gjithë botën.

Ekipet e shpëtimit kanë ndihmuar një grup prej 20 të rinjsh që kanë qënë duke luajtur lojën deri në orët e para të mëngjesit të martën duke vozitur në mes të një liqeni.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme