Lumi Vardar del nga shtrati, vërshon rrugët e fshatit Strimnicë (Foto/Video)

Lumi Vardar ka dalë nga shtrati dhe ka vërshuar disa pjesë të fshatit Strimnicë të Komunës së Zhelinës. Kjo për shkak të shirave, ngritjes së temperaturave dhe shkrirjes së borës, njofton TV Shenja.

Nga Enti për Punë Hidrometeorologjike dje thanë se rritja e temperaturave dhe shkrirja e menjëhershme e borës do të shkaktojë rritjen e nivelit të lumenjve në Maqedoni.

Gjendjen që po e shihni në foto dhe video është raportuar nga qytetarët e Strimnicës.

https://www.youtube.com/watch?v=4sxMxTbPfMo

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme