LVV: 5 muaj që nga sulmi në Banjskë, ende asnjë aktakuzë nga Prokuroria Speciale

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se nuk ka ende asnjë aktakuzë nga Prokuroria Speciale e Kosovës për sulmin e 24 shtatorit në Basnjkë, ku mbeti i vrarë Afrim Bunjaku.

Kështu ka bërë të ditur lëvizja në një postim në Facebook, përcjell Klankosova.tv.

“Me 24 shkurt u bënë 5 muaj nga sulmi terrorist i organizuar nga Serbia me qëllim aneksimin e veriut. Deri tash janë shpalosur qindra prova dhe zbuluar pothuajse të gjithë pjesëmarrësit në atë sulm. Por, edhe pas gjithë këtyre muajve dhe provave ende nuk ka asnjë aktakuzë nga Prokuroria Speciale e Kosovës për këtë rast”, u shpreh VV.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme