Madhësia e iPhone 8 krahasohet me pajisjet Android

Telefonat e mençur po vijnë vazhdimisht me dizajne që kanë më pak korniza.

 

Kjo po iu mundëson kompanive të kenë ekrane më të mëdha, pa pasur nevojë të rrisin shumë dimensionet e pajisjeve.

“OnLeaks” ka publikuar një fotografi krahasuese të pajisjeve të lansuara në të kaluarën, pajisjet e kohës së sotme dhe ato të ardhmet.

Aty vërehet edhe se pajisja e ardhshme e Apple-it, iPhone 8, ka madhësi të përafërt me Google Pixel ose Huawei P10.

Gjenerata e ardhshme e iPhonet thuhet se do të ketë ekran OLED 5.8-inç në diagonale.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme