Makarona me salcë nga qumështi dhe gjalpi (Video)

Përbërësit:

– rreth 1 kg mish i bluar gjedhi
– kripë
– piper
– 1/3 filxhan miell
– 3 filxhanë qumësht
– 1 filxhan gjalpë
– 4 vezë
– 650 g salcë margarine (video më poshtë)
– 3 filxhanë mozarellë të bluar në rende
– ½ filxhan parmezan të bluar në rende

Përgatitja e salcës:

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme