Maqedoni: Mot i nxehtë, temperaturat deri në 43 gradë

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i nxehtë.

Siç informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, gjatë paraditës do të fryjë erë e përforcuar, kryesisht në drejtimin perëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 14 deri në 24, ndërsa maksimalja do të arrijë 36 deri në 43 gradë Celsius.

Në Shkup e rretninë temperatura minimale do të bie në 21, ndërsa maksimalja do të arrijë deri në 41 gradë Celsius.