Maskë me domate dhe lëng kastraveci për fytyrë të yndyrshme

Keni fytyrë të yndyrshme? Ja si të përgatisni një maskë me domate dhe lëng kastraveci për të zgjidhur këtë problem.

Domatet janë ideale për parandalimin e formimit të yndyrës në lëkurë. Kjo falë acideve në domate, që kontrollojnë formimin e yndyrës në poret e lëkurës.

Përbërësit:

2-3 lugë çaji lëng domatesh

Pak pika nga ekstrakti i kastravecit natyral

Përgatitja:

I përzieni të dyja përbërësit dhe masazhoni fytyrën me anë të një pambuku. Sigurohuni që ta aplikoni në të gjithë fytyrën

Përsëriteni këtë maskë disa herë derisa mos të shihni më gjurmë të papastërtisë ose yndyrës në lëkurës.

Shënim: Përdoreni këtë maskë në ditë të alternuara për të shmangur formimin e yndyrës së tepërt ose poreve të bllokuara.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme