Mathew Palmer sjellë mesazhin e parë nga Donald Trump për Edi Ramën

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në një takim Drejtorit e Departamentit Amerikan të Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Mathew Palmer.

 

Këtë gjë kryeministri e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook. Rama shprehet se nga ky takim është marrë mesazhi se administrata e re amerikane do të insistojë fort tek zbatimi dhe implementimi sa më rigoroz i ligjit të Vettingut.

“Takim me Matheë Palmer drejtor për Europën Jugore&Qendrore në Departamentin e Shtetit: Administrata e re do të insistojë fort tek Vetingu!” shkruan Rama

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme