McCain sot në Beograd, me Vuçiqin flet për Kosovën

Senatori amerikan John McCain sot shkon në Beograd dhe atje takohet me kryeministrin e Serbisë Aleksandar Vuçiqin për të biseduar për Kosovën, transmeton Koha.net.

Vuçiq,siç njofton b92, ka thënë se me senatorin amerikan dot ë bisedojë për pozitën e serbëve në Kosovë ndërsa pret që të bëhet fjalë edhe për Sirinë, përkatësisht për orientimin politikës së jashtme të Serbisë.

Kryetari i ardhshëm serb ka shtuar se Kosova do të jetë njëra nga temat duke u ankuar se tani nuk është lehtë të flitet për këtë temë, pasi, sipas tij, “çfarë të thuhet pas deklaratave të Daut Haradinajt, Hashim Thaçit dhe ftesës së shqiptarëve në Maqedoni që t’i marrin gjërat vetë në duar”.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme