Menaxheri i varrezave ushtarake izraelite: Çdo orë presim të vdekurit…

Drejtori i varrezave ushtarake izraelite zbuloi se numri i ushtarëve izraelitë të vrarë në luftimet në Rripin e Gaza-s është i lartë, duke theksuar se në varrezat ku ai punon në dy ditët e fundit janë varrosur 50 ushtarë.

Drejtori i varrezave ushtarake në malin Herzl, David Oren Baruch, konfirmoi – në një video të publikuar dje nga Ministria e Sigurisë izraelite – se varreza ka një numër të madh të vdekurish; çdo orë apo çdo orë e gjysmë varrosim një luftëtar të vrarë.
Baruch tha: “Ne po kalojmë një periudhë shumë të vështirë tani. Varrimi bëhet çdo orë ose një orë e gjysmë. Vetëm në varrezat e malit Herzl, ne varrosëm 50 ushtarë brenda 48 orëve”.

Ai shpjegoi se puna e tij përfshin përgatitjen e varreve dhe kujdesin për to. /tesheshi.com/

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme