Mercedes E-Class i ri në version kabrio

Mercedesi tashmë ka publikuar fotografitë dhe detajet zyrtare të gjeneratës së re të modelit E-Class Coupe, i cili premierën botërore do ta mbajë muajin e ardhshëm në panairin e veturave në Detroit, ndërsa tani mbetet të presim edhe versionin kabrio të këtij modeli.

Sikurse te E-Class Coupe, edhe te E-Class kabrio (fotografitë të cilat i shohim janë jozyrtare) mund të presim që të vijë me më pak peshë për dallim nga paraardhësi i tij, si dhe mund të vijë edhe më ekonomik, transmeton Koha.net.

Sa i përket dimensioneve, duhet të kujtojmë se E-Class Coupe i ri është i gjatë 4.8 metra, i gjerë 1.8 metra, i lartë 1.4 metra, si dhe gjatësinë boshtore e ka 2.8 metra.

Gjithashtu, në gamën e motorëve te E-Class Cabrio mund të priten motorët e njëjtë sikurse tek versioni Coupe, i cili së pari do të përfshijë versionin E200 me kapacitet prej 184 kuajfuqi, E220 me 194 kuajfuqi, E300 me 245 kuajfuqi si dhe E400 me 333 kuajfuqi.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme