Mercedesi që u vlerësua me pesë yje në testin e sigurisë

Euro NCAP vazhdoi edhe me një raund tjetër të testimeve, gjatë duke testuar shtatë automjete të reja, përfshirë këtu edhe Mercedes-Benz EQC.

Vetura elektrike mori një vlerësim maksimal të sigurisë me 5 yje.

Mbrojtja e pasagjerëve të rritur dhe fëmijëve u vlerësua 96-90 përqind, ndërsa ndihma për sigurinë dhe këmbësorët në 75 përqind, transmeton lajmi.net.

Edhe një model tjetër i Mercedes u vlerësua me 5 yje. Bëhet fjalë për modelin e ri CLA.

Ndiqeni videon e mëposhtme për të parë testin e sigurisë. 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme