Merkel: Do të jem zë i fuqishëm i Gjermanisë për BE-në

Angela Merkel ka thënë që është e rëndësishme që qeveria e re të fillojë të punojë më shpejt pse periudhës së gjatë për ndërtimin e koalicionit, transmeton Klan Kosova.

Ajo tha se do të punojë për të siguruar punë dhe prosperitet, dhe gjithashtu premtoi se do të jetë “zë i fortë” i Gjermanisë për në BE.

Kancelarja do të formojë qeverinë e saj të katërt, pasi opozita Social Demokratët (SPD) votoi në favor të një koalicioni tjetër të madh të dielën.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme