Merkel: Sulmin mund ta kenë bërë terroristët

Në një intervistë për televizionin gjerman ARD, kancerja gjermane Angela Merkel tha ekziston edhe mundësia për një sulm terrorist.

“Nuk e përjashtojmë edhe mundësinë se sulmi në Mynih është sulm terrorist. Unë kam qenë dhe vazhdoj të jem në kontakt të vazhdueshëm me ministrin bavarez. Deri me tani ne nuk mund të themi asgjë më shumë, pos se sulmi ishte çnjerëzor, sulm mizor. Mendimet tona janë me familjarët e viktimave. Nuk mund të përjashtojmë një lidhje terroriste në lidhje me sulmin, por nuk mund të konfirmojmë këtë. Megjithatë, ne do të kryejmë hetime edhe në këtë drejtim,” .tha Merkel.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme