Mesazhi nga Beogradi anulon protestën në veri

Është anuluar protesta e paraparë e qytetarëve serbë të veriut dhe pjesëtarëve të policisë së Kosovës në veriun e Mitrovicës.

Burime të KosovaPressi-t kanë bërë të ditur se anulimi protestës është bërë me sugjerim të Beogradit.

Mësohet se zyrtarë në Beograd kanë apeluar tek kryetari i Mitrovicës së veriut Goran Rakiq, ku kanë sugjeruar që të mos dalin në protestë.

Protesta ishte paraparë të mbahej kundër ndërrimit të personave në strukturat udhëheqëse në Policinë e Kosovës në veri.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme