Mësohen emrat e të vdekurve nga rrëzimi i aeroplanit në Shkup

Pas njoftimit të MPB-së së Maqedonisë mbrëmë se nga rrëzimi i aeroplanit kanë vdekur dy shtetas nga Kosova dhe katër nga Italia, Telegrafi merr vesh se kanë qenë pesë nga Italia dhe një nga Kosova.

Njerëzit e vdekur nga aksidenti janë:

-Franchesko Montagnieri (kryetar i klubit për fluturime sportive në Trevizo).

-Dario Bastasin (nën-kryetar i klubit për fluturime sportive në Trevizo)

-Luca Dale,

-Ilaria Berti,

-Anxhelo Kalegari

-Visar Begaj

Ende pritet një konfirmim zyrtarë nga Ministria e Brendshme e Maqedonisë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme