Meta: Reforma në drejtësi do të kalojë

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka deklaruar sot në emisionin Opinion se Reforma në Drejtësi do të kalojë dhe se “angazhimi im ka qenë dhe do të mbetet deri në fund për këtë gjë”.

Këtë tha Meta, “e kam patur bindje prej kohësh. Mu lëkund pak javë më parë, por pas takimit të sotëm me Ramën dhe Bashën kam bindjen se jemi pranë konsensusit për Reformën në Drejtësi”, shkruajnë mediat në Shqipëri.

“Drafti që u diskutua sot është ai hibrid që u propozua nga zonja Nuland dhe është tërësisht i mundur për t’u arritur konsensusi”, tha Meta.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme