Mihail Gorbaçov: Bota po i afrohet zonës së kuqe!

Sakte.net / E hënë, 10 Tetor 2016 – 16:36

Mihail Gorbaçov deklaroi sot se Bota po i afrohet rrezikshëm zonës së kuqe. Paralajmërimi vjen ndërkohë që tensionet mes Moskës dhe Uashingtonit janë në kulm, për shkak të çështjes siriane. “Mendoj se bota po i afrohet…

 

Mihail Gorbaçov deklaroi sot se Bota po i afrohet rrezikshëm zonës së kuqe.

Paralajmërimi vjen ndërkohë që tensionet mes Moskës dhe Uashingtonit janë në kulm, për shkak të çështjes siriane.

“Mendoj se bota po i afrohet rrezikshëm zonës së kuqe”, deklaroi Gorbaçov për agjencinë ruse të lajmeve “RIA Novosti”.

“Nuk dua të jap receta konkrete, por dua të them se kjo duhet ndërprerë. Ne duhet të rikthejmë dialogun. T’i japim fund atij, ishte një gabim i rëndë”, tha më tej Gorbaçov.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme