Milani dominimin ndaj Lazios e kthen në fitore, kalon në pozitën e parë

Milani ka shënuar fitore ndaj Lazios me rezultat 2-0 në kuadër të javës së shtatë të Serie A.

Edhe përkundër rasteve të mira në pjesë e parë, kuqezinjtë nuk arritën të shënonin.

Olivier Giroud dhe Tijjani Reijnders kishin raste të mira në pjesën e parë, por në shënuan.

Në rastin e parë të mirë në pjesën e dytë, në minutën e 60-të, Rafael Leao asiston te Christian Pulisic i cili shënoi për 1-0.

Edhe pas golit, Milani kishte raste të mira me Yunus Musah dhe Pulisic, por që nuk shënuan.

Goli i qetësisë erdhi në minutën e 88-të, kur sërish Leao asistoi, kësaj radhe te Noah Okafor, i cili shënoi për 2-0.

Milani me këtë fitore ngjitet në vendin e parë me 18 pikë, ndërsa Lazio është e 14-të me vetëm 7 pikë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme