Mimoza Kusari tregon se si mund të ndalet treni

Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari, përmes një statusi në Facebook, ka reaguar ndaj ardhjes së trenit serb në Kosovë.

Ajo ka treguar se si mund ta ndalim trenin ilegal.

Më poshtë statusi i plotë i Kusarit:

Treni u nisë, pasi nuk kemi mënyrë/gatishmëri të ndalim trenin, mund të ndalim në Doganë kamionët e Serbisë dhe mallin serb.

Më shumë se 1 mil Euro në ditë Serbia shet në Kosovë. Le të zgjedhin midis trenit ilegal apo 400 mil Euro të humbura shteti Serb.

E shteti Kosovar të tregojë që interesi i shtetit është mbi interesin personal.

Koha për Zv/Kryeministrin Kelmendi të tregojë sa seriozisht e ka zhvillimin e Kosovës.

Nuk ndodh në asnjë shtet të hyjë tren ilegal, përveq nëse nuk e “legalizoi” dikush ilegalisht.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme