Ministri Bajrami: Mësimi fillon me 1 shtator, shmangni fëmijët nga ngjarjet politike

Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami, ka thënë se tashmë janë bërë të gjitha përgatitjet që me një shtator, të fillojë mësimi me rregull.

Në një takim me drejtorët komunalë të arsimit, Bajrami ka ftuar të gjithë drejtorët që t’i presin mirë fëmijët dhe t’i shmangin nga ngjarjet politike.

Ministri i Arsimit, i cili konfirmoi fillimin e mësimit në të gjitha shkollat e arsimit parauniversitar në Kosovë, tha se ky vit do të fillojë me tekste të rishikuara nga klasa e parë deri të nëntën.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme