Ministrja e Drejtësisë s’i ka dëgjuar thirrjet e protestuesve pasi ka udhëtuar për në SHBA

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, të hënën, nuk ka mundur t’i dëgjojë thirrjet e mijëra protestuesve që të marrë përgjegjësinë dhe të japë dorëheqjen nga pozita për vdekjen e Astrit Deharit në rrethana të pasqaruara në dhomën e Qendrës së Paraburgimit në Prizren.

Ajo nuk ndodhet në Kosovë.

Ministrja Hoxha, së bashku me dy bashkëpunëtorë, është në udhëtim zyrtar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i kanë thënë “Kohës Ditore” dy burime të ndryshme.

Ministria e Drejtësisë nuk ka dërguar njoftim për media rreth kësaj vizite dhe as nuk e ka publikuar në webfaqen zyrtare.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme