Mogherini pritet në mënyrë të veçantë nga Isa Mustafa

Federica Mogherini e ka takuar edhe kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa.

Pas takimeve me Thaçin e Veselin, përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri është takuar me Isa Mustafën.

Mustafa i bërë pritje të veçantë Mogherinit duke e pritur në tepit të kuq.

Vizita e  Mogherinit në Kosovë, realizohet në kudër të turneut të saj në Ballkan, e cila më parë ka Vizituar Shkupin, Beogradin dhe Tiranën.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme