Moti i keq në Veri të Shqipërisë

Moti i keq, me rreshje dëbore dhe ngrica, po vazhdon prej një jave në gjithë zonën veriore të Shqipërisë, duke vështirësuar jetesën e më shumë se 150 mijë familjeve, që jetojnë në zonat e largëta malore, ku një pjesë e rrugëve vazhdojnë të jenë të bllokuara, ndërsa ka edhe mungesë të energjisë elektrike. Gjatë ditës së sotme, autoriteti rrugor për zonën veriore të vendit kallzoi në prokurori për mosrespektim të kontratës, një kompani private, të kontrakturar prej saj për mirëmbajtjen e rrugor Dedaj-Bogë në Malësi të Madhe.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme