Moti për vikend

Sakte.net 12 Gusht 2016 • 18:30

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton për motin që do të mbizotëroj në fundjavë, në vendin tonë.

Sipas IHMK-së, mot me diell dhe vranësira të pjesshme do të na shoqëroj gjatë këtyre dy ditëve të fundjavës.

“Temperaturat minimale do të lëvizin nga 9-11 gradë Celsius, derisa të njëjtat në viset malore do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin nga 22-24 gradë Celsius të shtunën dhe 25-27 gradë Celsius ditën e diele”, thuhet në njoftimin e këtij institucioni.

IHMK thekson se do të fryjë erë nga drejtimi i veriut  dhe veriperëndimit e lehtë deri mesatare.

“ Shtypja atmosferike vazhdon të mbetet e lartë mbi vlerat e normales”, thuhet më tej.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme