Moti sot në Kosovë

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje të borës të cilat fillimisht do ta përfshijnë veriun e vendit dhe më tej gjithë territorin.

Reshjet më intensive parashihen të jenë në veriperendim të vendit dhe në jugperendim, por edhe pjesë tjera do të kenë reshje por të intensitetit më të ulët.Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të shënojnë vlerat nga -6 deri -4 gradë Celsius, kurse temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi nga 2-9m/s.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme