Motori i aeroplanit merr flakë, pasagjerët e tmerruar luten me zë të lartë, qajnë e bërtasin (Video)

Ky filmim i tmerrshëm tregon momentin kur pasagjerët fillojnë të bërtasin dhe thonë lutje pasi aeroplani i tyre mbushet me tym pasi motori i aeroplani merr flakë përderisa fillon të ngritët në Nigeri.

Videoja e bërë nga një pasagjerë ka treguar se si njerëzit luteshin me zë të lartë, ulërinin dhe qanin përderisa ekuipazhi ishte duke u përgatitur të bënte një ulje emergjente, transmeton Indeksonline.

Udhëtarët në panik kishin dëgjuar erën e djegies rreth 20 minuta pas ngritjes kur edhe kishte filluar aeroplani të mbushet me tym.

Avioni mbante 53 pasagjerë, duke përfshirë një foshnje shtatë muajshe, raportojnë mediat angleze./Indeksonline/